download theme

Bonus for new user http://bet365.artbetting.gr 100% bonus by bet365.

bet365.artbetting.co.ukA+ A A-

Andriej Karpov

Data Urodzenia:
6 stycznia 1987r.

Inne Kluby:
- Hammarby Sztokholm

Strona Internetowa:
brak

O Zawodniku:
Andriej Karpov urodził się 6 stycznia 1987 roku. Swoją przygodę z żużlem rozpoczął w Techniksie Czerwonograd. Działacze GTŻ-u doszli do porozumienia z sympatycznym Ukraińcem w listopadzie, a oficjalnie został on przedstawiony na uroczystym Balu Żuzlowca.

Przywdziewając plastron Ukrainy Równe zadebiutował na polskich torach w 2005 roku. Pokazał się z dość dobrej strony, co zaowocowało podpisaniem kontraktu ze Stalą Rzeszów i jazdą na ekstraligowych torach. Właśnie w tym sezonie Karpov odniósł najwięcej sukcesów. Sięgnął m.in. po srebrny medal Indywidualnych Mistrzostw Europy i został Indywidualnym Mistrzem Ukrainy Juniorów. Po bardzo dobrym sezonie postanowił przenieść się do Gdańska, gdzie nie potrafił ustabilizować swojej dyspozycji na dobrym, równym poziomie. W zespole znad morza Ukrainiec spędził dwa lata i po raz kolejny zmienił klub. Tym razem wybór padł na Start Gniezno, gdzie niestety nie łapał się do podstawowego składu i został wypożyczony do Rybnika. Tam otrzymał szanse pokazania swoich umiejętności w jedenastu spotkaniach osiągając średnią biegopunktową na poziomie 1,188 i notując zaledwie dwa indywidualne zwycięstwa. Zawodnik z biegiem czasu zaczął osiągać coraz lepsze wyniki. Swoją ambitną postawą zaskarbił sobie serca rybnickich działaczy, którzy postanowili przedłużyć z nim kontrakt na kolejny sezon. Sezon 2012 był w wykonaniu Andrieja dość przeciętny. Być może uzyskiwałby znacznie lepsze wyniki, gdyby nie kontuzja obojczyka, której doznał podczas kwietniowego treningu w Czerwonogradzie. Mimo tego w kilku spotkaniach pokazał się z bardzo dobrej strony, m.in. podczas meczu w Grudziądzu, zdobywając jedenaście punktów i dwa bonusy. Dodatkowo utalentowany zawodnik z Ukrainy dwa razy pokazał plecy liderowi GTŻ-u, Krzysztofowi Buczkowskiemu.

Jego dobra postawa w sezonie 2011 i widowiskowa jazda skłoniły działaczy grudziądzkiego klubu do podpisania kontraktu. Karpov zapewniał, że w każdym spotkaniu da z siebie wszystko i chce zdobywać jak najwięcej punktów dla swojej nowej drużyny.

Karpov świetnie rozpoczął rozgrywki 2012 w barwach GTŻ-u. Od pierwszych spotkań prezentował solidną formę, będąc ważnym ogniwem ekipy Roberta Kempińskiego. Niestety, po upadku podczas feralnego meczu wyjazdowego z Orłem Łódź sympatyczny Ukrainiec nie był już tak skuteczny. Mimo tego kibice byli zadowoleni z postawy Andrieja, a sam zawodnik szybko przedłużył kontrakt na kolejny sezon. Sezon 2013 był dla Karpova lepszy. Zawodnik urodzony w Czerwonogradzie imponował przede wszystkim skutecznością na torze przy ulicy Hallera, choć nie ustrzegł się kilku wpadek. Karpov bardzo zżył się z grudziądzkim środowiskiem żużlowym i szybko doszedł do konsensusu z działaczami GKM-u w sprawie kontraktu na kolejny sezon. Będzie to trzeci rok Ukraińca w żółto-niebieskich barwach. Miejmy nadzieje, że sezon 2014 będzie należeć właśnie do Karpova.

Największe sukcesy Andrieja Karpova:
- srebrny medalista Indywidualnych Mistrzostw Europy w 2006 roku
- Młodzieżowe Drużynowe Mistrzostwo Polski w 2006 roku z Marmą Rzeszów
- złoty (2005) i srebrny (2006) medal Indywidualnych Mistrzostw Ukrainy
- złoty medalista Indywidualnych Mistrzostw Ukrainy Juniorów w 2006 roku
- półfinalista Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów
- finalista Grand Prix Challenge 2010

 

ZALOGUJ lub ZAREJESTRUJ

LOGOWANIE