download theme

bet365.artbetting.co.uk

A+ A A-

Filip Nizgorski wystąpił w kadrze Polski 250cc

14-letni szkółkowicz GKM-u Grudziądz Filip Nizgorski został powołany do kadry Polski na międzynarodowe zawody Jawa Cup w klasie 250cc, które w weekend rozegrane zostały na toruńskiej MotoArenie. Młodzi zawodnicy w sobotę rywalizowali w turnieju drużynowym, z kolei dzień później sprawdzili się indywidualnie.

W sobotę rywalizowano o Puchar Prezesa Polskiego Związku Motorowego - Andrzeja Witkowskiego. Padł on łupem Duńczyków, którzy po wyścigu dodatkowym okazali lepsi się od Polaków. Liderem Biało-Czerwonych był torunianin Marcin Turowski, zdobywca 14 punktów. Pechowy występ zanotował za to Nizgorski. Po wygranym pierwszym wyścigu nie dorzucił do swojego dorobku ani jednego "oczka" w trzech pozostałych startach. Wychowanek trenera Roberta Kempińskiego zanotował defekt tuż przed metą, kiedy to znajdował się na pewnym prowadzeniu.

7. Hojmark, Kvech, Firnis, Nizgorski
9. Ernst, Nielsen, Dobias, Nizgorski (d1)
17. Hansen, Chlupac, Baumann, Nizgorski

Z kolei w niedzielę zawodnicy zmierzyli się w turnieju indywidualnym, którego stawką był Puchar Prezydenta Torunia - Michała Zaleskiego. Najlepszy okazał się Czech Jan Kvech, który w biegu dodatkowym o wygraną pokonał Marcina Turowskiego, a na najniższym stopniu podium stanął rzeszowianin Wiktor Lampart. Filip Nizgorski zajął tego dnia trzynastą lokatę z 4 "oczkami" na koncie.

13. Filip Nizgorski (Polska) - 4 (1,w,2,1,0)

1. Liebmann, Chlupac, Nizgorski, Joergensen (d)