download theme

Bonus for new user http://bet365.artbetting.gr 100% bonus by bet365.

bet365.artbetting.co.ukA+ A A-

Stan zdrowia Tomasza Golloba coraz lepszy

Pozytywne wieści napływają z Bydgoszczy, gdzie walkę o powrót do pełni sprawności po kwietniowym upadku na motocrossie toczy Tomasz Gollob. Zawodnik MRGARDEN GKM Grudziądz nadal jest w dobrym stanie psychicznym, a lekarze informują o postępach w rehabilitacji.

Indywidualny Mistrz Świata z 2010 roku wciąż znajduje się w klinice rehabilitacyjnej, gdzie poddawany jest zabiegom m.in. fizykoterapii, hydroterapii i kinezyterapii. - Żużlowiec jest w trakcie rehabilitacji, na etapie wzmacniania kończyn górnych, tułowia, mięśni brzucha. Jeżeli chodzi o stan funkcjonalny i sprawnościowy, to możemy mówić o etapie pionizacji. Planujemy w poniedziałek wykorzystanie specjalnego urządzenia - egzoszkieletu, który pomaga w reedukacji chodu. Oczywiście chodzi o wspomaganie chodu, gdyż Tomasz Gollob nie może jeszcze samodzielnie chodzić. To urządzenie będzie pomocne w rehabilitacji - powiedział dla TVN24 dr Krzysztof Radziszewski.

Walka Golloba trwa już niespełna trzy miesiące. Przed nim jednak wciąż długa droga. Dobrą informacją jest to, iż Tomasz jest w stanie poruszać się sam na wózku. - Stan neurologiczny Golloba jest podobny do obserwowanego kilka tygodni temu. Specjalnie się nie zmienił, ale bardzo pozytywnie zmienił się stan funkcjonalny. Pacjent może już samodzielnie siedzieć i poruszać się na wózku. Żużlowiec jest wzorowym pacjentem. Jest bardzo zaangażowany we współpracę z lekarzami i rehabilitantami. Podchodzi rzeczowo do sprawy i rozumie własne dolegliwości. Bardzo dobrze nam się z nim współpracuje. Będziemy go rehabilitowali tak długo, jak będziemy widzieli efekty wykonywanej pracy. To także będzie zależało od samego Golloba. W najbliższym czasie pacjent na pewno u nas pozostanie. Postępy są na miarę schorzenia, doznanego urazu - mówi dr Radziszewski.

Oprócz walki o powrót do zdrowia i intensywnej rehabilitacji nasz zawodnik nie zapomina także o grudziądzkiej drużynie, której kibicuje, a także doradza. Mechanik kapitana MRGARDEN GKM - Wojciech Malak pomaga aktualnie w dopasowaniu sprzętu naszych juniorów.

Źródło: TVN24

Oceń ten artykuł
(7 głosów)
Powrót na górę

 

ZALOGUJ lub ZAREJESTRUJ

LOGOWANIE