download theme

Bonus for new user http://bet365.artbetting.gr 100% bonus by bet365.

bet365.artbetting.co.ukA+ A A-

Walka o spokój przed Derbami. MRGARDEN GKM Grudziądz - Fogo Unia Leszno (zapowiedź)

Przed nami bardzo ważna niedziela w PGE Ekstralidze. Czwórka drużyn, która powalczy w play-off jest już praktycznie znana, a utrzymania w lidze pewna jest już ekipa Włókniarza Vitroszlif CrossFit Częstochowa. W boju o miejsca w najsilniejszej lidze świata pozostały trzy zespoły. W najkorzystniejszej sytuacji jest MRGARDEN GKM.

Grudziądzanie podejmą w niedzielę Fogo Unię Leszno i ewentualna wygrana może im zapewnić ligowy byt na sezon 2018. Będzie on pewny w przypadku zwycięstwa żółto-niebieskich co najmniej 15 punktami. Wtedy to na konto podopiecznych Roberta Kempińskiego wpadną trzy "oczka" do ligowej tabeli i zapewnią sobie szóstą pozycję w PGE Ekstralidze. Na potknięcie grudziądzan czekają ROW Rybnik i Get Well Toruń. Szczególnie ta pierwsza drużyna, której grozi odjęcie pięciu punktów meczowych po dopingowej wpadce Grigorija Łaguty.

Szykuje się emocjonująca niedziela. Już o 16:30 rywalizację w Rybniku rozpocznie ROW i Get Well. Dwie i pół godziny wystartuje spotkanie w Grudziądzu, gdzie "Byki" z Leszna będą chciały zmazać plamę po ostatniej porażce na własnym torze z Cash Broker Stal Gorzów. Grudziądzanie wiedzą o co jadą, a wygrana zagwarantuje duży spokój przed ostatnia kolejką i derbowym pojedynkiem w Toruniu. Zwyżkująca forma Rafała Okoniewskiego, stabilna jazda Krzysztofa Buczkowskiego i rewelacyjny Artiom Łaguta powinni zagwarantować walkę o każdy centymetr toru.

Dużo zależeć będzie od pierwszej pary żółto-niebieskich. Antonio Lindbaeck świetne występy przeplata słabszymi, jednak na grudziądzkim torze spisuje się bardzo dobrze. Do składu powraca też Krystian Pieszczek, który w każdym spotkaniu na H4 stanowi bardzo dobre uzupełnienie składu. Parę juniorów stworzą najprawdopodobniej: Kamil Wieczorek oraz Mike Trzensiok. Ten drugi odpuścił ostatnie spotkanie we Wrocławiu po groźnym upadku w Rybniku. Na piątkowym treningu potwierdził jednak pełną gotowość do walki w niedzielę.

W ekipie z Leszna najgroźniejszym rywalem wydaje się być Emil Sajfutdinow. Rosjanin po przeciętnym początku sezonu znalazł właściwe ustawienia swojego sprzętu i spisuje się rewelacyjnie. Pozostali miewają wahania formy, jednak nazwiska Janusza Kołodzieja, Piotra Pawlickiego czy też Grzegorza Zengoty i Peter Kildemanda budzą duży respekt. Wielką siłę Fogo Unii stanowią juniorzy. Bartosz Smektała i Dominik Kubera to obecnie najlepsza para młodzieżowców w PGE Ekstralidze. Dość powiedzieć, że są to dwaj najlepsi zawodnicy Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski z tego roku.

Mecz w Grudziądzu jest uzależniony od rozegrania Grand Prix Szwecji w Malilli, gdzie startować mają: Sajfutdinow, Kildemand, Pawlicki oraz Linbaeck. Jeśli potwierdzą się najgorsze prognozy pogody dla szwedzkiego miasta to turniej może zostać przełożony na niedzielę. Wtedy cała XIII runda PGE Ekstraligi zostanie przesunięta. Martwić możemy się też o pogodę w Divisiovie, gdzie rozegrany zostanie finał IMEJ. Tam pojadą juniorzy z Leszna: Smektała i Kubera. Nam pozostaje trzymać kciuki za aurę nie tylko w niedzielę w Grudziądzu, ale także w sobotę - w Malilli i Divisiovie.

Awizowane składy:

Fogo Unia Leszno
1. Emil Sajfutdinow
2. Peter Kildemand
3. Piotr Pawlicki
4. Grzegorz Zengota
5. Janusz Kołodziej
6. Dominik Kubera

MRGARDEN GKM Grudziądz
9. Antonio Lindbaeck
10. Krystian Pieszczek
11. Krzysztof Buczkowski
12. Rafał Okoniewski
13. Artiom Łaguta
14.
15. Kamil Wieczorek

Początek meczu: godz. 19:00
Sędzia: Piotr Lis (Lublin)
Komisarz toru: Zbigniew Kuśnierski

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Powrót na górę

 

ZALOGUJ lub ZAREJESTRUJ

LOGOWANIE