download theme

Bonus for new user http://bet365.artbetting.gr 100% bonus by bet365.

bet365.artbetting.co.ukA+ A A-

Odgryźć się za przegraną u siebie. Get Well Toruń - MRGARDEN GKM Grudziądz (zapowiedź)

Jutro o godz. 16:30 na Motoarenie zmierzą się ze sobą w ramach ostatniej kolejki rundy zasadniczej PGE Ekstraligi zespoły Get Well Toruń oraz MRGARDEN GKM-u Grudziądz. Dla gospodarzy niedzielnego pojedynku mecz ten ma ogromne znaczenie w kontekście utrzymania się w szeregach najsilniejszej żużlowej ligi świata.

Torunianie mają na swoim koncie w tabeli ligowej zaledwie 5 punktów i zajmują ostatnie miejsce. Get Well wygrał jednak w pierwszym pojedynku obu zespołów w Grudziądzu, dlatego zamierza zrobić wszystko, aby mecz na własnym owalu rozstrzygnąć na własną korzyść i zainkasować komplet punktów do tabeli wraz z bonusem. To dawałoby ekipie Jacka Frątczaka dalsze szanse na utrzymanie się w PGE Ekstralidze. Nie wiadomo bowiem nadal jaką decyzję podejmą władze Ekstraligi w sprawie odjęcia ewentualnych punktów meczowych drużynie ROW-u Rybnik za stosowanie niedozwolonych środków przez lidera zielono-czarnych, Grigorija Łagutę. Nasi rywale zza miedzy nie mogą być jednak spokojni o wygraną, bowiem w ich zespole będzie brakowało podstawowych zawodników, których trapią kontuzje. Z urazem barku zmaga się Amerykanin Greg Hancock, zaś udziału w jutrzejszym meczu ze względu na kontuzję łokcia nie może wziąć Adrian Miedziński. Bardzo poobijany jest także Paweł Przedpełski, lecz powinien w niedzielnej potyczce z Grudziądzem wystąpić. Dodatkowo torunianie będą mieć w swoim składzie zawodników, którzy nie gwarantują w tym sezonie solidnej zdobyczy punktowej. Słaby sezon ma Chris Holder, na wysokim poziomie trudno jest też jeździć Grzegorzowi Walaskowi. Duże nadzieje pokładane są w pozostałych jeźdźcach. Nieźle spisuje się Michael Jepsen Jensen, a zaskoczyć może, podobnie jak w pierwszym swoim meczu, Jack Holder. Sporo też może zależeć od postawy juniorów. Dobrą formę prezentuje ostatnio Igor Kopeć-Sobczyński, któremu wtórował będzie Daniel Kaczmarek.

MRGARDEN GKM Grudziądz podchodzi do tego spotkania bardziej na luzie. Wprawdzie ekipa Roberta Kampińskiego przegrała w niesprzyjających warunkach pogodowych mecz na własnym torze 33:45, lecz żółto-niebiescy są już praktycznie niemal pewni utrzymania w PGE Ekstralidze. W związku z tym szkoleniowiec GKM-u zamierza w Toruniu powalczyć nawet o wygraną, wykorzystując kryzys niedzielnego rywala i problemy kadrowe torunian. Pomóc w tym mają szalony i waleczny Antonio Lindbaeck, który po raz kolejny w parze jeździł będzie z utalentowanym Krystianem Pieszczkiem. Drugi duet stworzą nierozłączni Krzysztof Buczkowski oraz Rafał Okoniewski. Powinni oni także skutecznie powalczyć o biegowe zwycięstwa, gdyż niejednokrotnie udowadniali, że potrafią jeździć na torze toruńskiej Motoareny. Włodarze grudziądzkiego klubu są raczej spokojni o zdobycz punktową Artioma Łaguty, który w tym sezonie jest jest drugim najskuteczniejszym zawodnikiem w PGE Ekstralidze. Sympatyczny Rosjanin ustępuje pod tym względem tylko Bartoszowi Zamrzlikowi. Podobnie jak w przypadku torunian, dużo w kontekście walki o zwycięstwo zależeć będzie od wyniku formacji młodzieżowej. To już bowiem trzeci sezon grudziądzan, w którym juniorzy GKM-u spisują się bardzo słabo. W niedzielnych derbach na miejscach juniorów obejrzymy Kamila Wieczorka oraz prawdopodobnie Mike'a Trzensioka.

Obie ekipy liczą na to, że uda im się zwyciężyć w tym spotkaniu. Torunianie mają nóż na gardle i potrzebują jutrzejszej wygranej, by utrzymać się w PGE Ekstralidze, zaś grudziądzanie chcą zakończyć spokojnie sezon, pokonując rywala z Kujawsko-Pomorskiego. Jaką postawę zaprezentują żużlowcy obu ekip? Czy Get Well uniknie bezpośredniego spadku do Nice 1. LŻ? Na torze emocji z pewnością nie zabraknie. Wszystkich kibiców serdecznie zachęcamy do pojawienia się na Motoarenie i dopingowania swoich ulubieńców. Tym, którzy nie mogą się jutro zjawić w Toruniu, proponujemy zasiąść przed telewizorami, gdyż jutrzejsze derby transmitowane będą na żywo przez telewizję nSport+. Spotkanie rozpocznie się o godz. 16:30.

Awizowane składy:

MRGARDEN GKM Grudziądz
1. Antonio Lindbaeck
2. Krystian Pieszczek
3. Krzysztof Buczkowski
4. Rafał Okoniewski
5. Artiom Łaguta
6. Kamil Wieczorek

Get Well Toruń
9. Paweł Przedpełski
10. Jack Holder
11. Michael Jepsen Jensen
12. Grzegorz Walasek
13. Chris Holder
14. Igor Kopeć-Sobczyński

Początek meczu: godz. 16:30 (transmisja LIVE nSport+).
Sędzia: Wojciech Grodzki (Opole).
Komisarz toru: Zbigniew Kuśnierski.

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Powrót na górę

 

ZALOGUJ lub ZAREJESTRUJ

LOGOWANIE